sklep dla dzieci

Top 5 akcesoriów idealnych na prezent z okazji 1 urodzin dziecka

Kiedy zbliżają się pierwsze urodziny dziecka chce się mu podarować coś wyjątkowego, z czego będzie mogło skorzystać od razu. Kupowanie prezentu na zapas nie jest najlepszym pomysłem dlatego pomysł o rowerku z kółkami lepiej zostawić na później i zdecydować się na pchacz, który można kupić w sklepie dla dzieci. Pomysłów może być naprawdę wiele. Dlatego postanowiliśmy zebrać te najbardziej udane i stworzyć nasze subiektywne zestawienie. Co warto wybrać?

Prezenty grupowe: wózek spacerowy albo fotelik samochodowy

Bardzo często rodzice nie chcą by dziecko dostało 15 prezentów od wszystkich cioć i wujków i wolą, aby goście w miarę możliwości złożyli się na jeden prezent. W pierwszym okresie, kiedy dziecko jest małe, wydatków jest naprawdę sporo, dlatego każda taka pomoc jest na wagę złota. Stąd goście mogą złożyć się na wózek spacerowy, który zacznie być regularnie użytkowany, kiedy dziecko skończy roczek. To spory wydatek, a często okazuje się, że oprócz wózka spacerowego z zestawu 3w1 przydałby się również lżejszy model, który bez problemu wniesie się po schodach. Innym pomysłem może być zakup drugiego fotelika samochodowego, z grupy 9-18 kg. Jak wiadomo dobry fotelik to wydatek rzędu około 1000 zł, dlatego jeśli goście się na niego złożą, to będzie to sporą ulgą dla rodziców. Zarówno wózek, jak i fotelik posiada w sprzedaży praktycznie każdy sklep dla dzieci online, dlatego nie trzeba nawet chodzić po sklepach w poszukiwaniu odpowiednich. Oczywiście warto zasięgnąć opinii rodziców, być może wskażą modele, które najbardziej im odpowiadają. W przypadku fotelika konieczne będzie przymierzenie go do kanapy samochodowej, także tu nie obejdzie się bez wizyty, przynajmniej poglądowej w sklepie dla dzieci.

Basen z kulkami – bo każde dziecko go uwielbia

W naszym zestawieniu prezentów na roczek nie mogło zabraknąć najlepszych zabawek. Doskonale sprawdzi się basen z kulkami. Dla dzieci jest to zabawka idealna, która bardzo je zajmuje i jednocześnie wspiera ich rozwój motoryczny. Dzieci nie tylko bawią się w chowanego w basenie, nurkując pomiędzy piłkami. Chętnie wyrzucają je na zewnątrz, bawią się w bitwy na kulki, a także wrzucają do basenu swoje maskotki, by potem poszukiwać ich wśród piłek. Z czasem zabawy dziecka w basenie z kulkami stają się coraz bardziej kreatywne.

Jeździk – idealny do ćwiczenia koordynacji ruchowej

Kolejnym doskonałym prezentem, który cieszy wszystkie dzieci i wspiera ich rozwój jest jeździk. To doskonały wybór przed pierwszym rowerkiem. Dziecka nie można od razu sadzać na rowerku, gdyż ze względu na jeszcze dość nieskoordynowane ruchy może się szybko zniechęcić. Jeździk lub pchacz ma tą przewagę, że dziecko dotyka nóżkami ziemi i porusza pojazd przesuwając je do przodu. Uczy się zatem utrzymywania równowagi, a jednocześnie taka forma ruchu jest dla niego całkowicie bezpieczna.

Duże klocki – wpierają wszechstronny rozwój i są źródłem świetnej zabawy

Kiedy wybierasz się na roczek, prezentem, jaki możesz zabrać ze sobą są klocki. Ta bardzo tradycyjna zabawka, znana od lat jest ciągle lubiana przez dzieci. Oczywiście roczny maluch sam jeszcze niczego nie zbuduje, ale już będzie próbował, a na pewno spodoba mu się demolka, czyli przewracanie wież stworzonych przez starszych. Z czasem klocki staną się dla niego źródłem doskonałej zabawy, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, a także umiejętności manualne i spostrzegawczość. Ponadto uczą kształtów i ich dopasowywania.

Kuchnia, zestaw majsterkowicza lub stoliczek dla malucha

Świetnym prezentem na roczek może być również zabawkowa kuchnia albo zestaw majsterkowicza. Obydwa prezenty wbrew pozorom mogą spodobać się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, którzy zaczynają już naśladować swoich rodziców. To oczywiście dość duży wydatek, dlatego może być to jeden z tych prezentów na który składają się rodzice, dziadkowie, wujkowie i ciocie. Ciekawym wyborem może być także stoliczek dla malucha, gdyż już zaczyna interesować się gryzmoleniem po kawałkach papieru. Na razie jego rysunki niczego nie przypominają, ale na przysłowiowe 5 minut jest w stanie zainteresować się taką zabawą. Z czasem stoliczek z krzesełkiem z pewnością będą częściej używane, dlatego to także dobry pomysł.

Jeśli nie wiesz co kupić maluchowi na roczek, skorzystaj z naszego niezawodnego poradnika. Jeśli dziecko nie ma którejś z tych rzeczy to z pewnością będzie to dobry wybór.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij