Konto bankowe dla naszego dziecka

Już od pewnego wieku należy nasze dziecko nauczyć prostego oszczędzania pieniędzy. Oczywiście, jeśli jest to maluch w wieku szkolnym, to powinniśmy nauczyć go oszczędzać pieniądze, przy zachowywaniu drobnych kwot pieniędzy w skarbonce. Oczywiście musimy również pilnować, aby nasze dziecko nie podbierało ze stamtąd pieniędzy, ponieważ inaczej nie będziemy w stanie wpoić dziecku, zasad dobrego oszczędzania.

Na pewno dzieci nauczone oszczędzać o wiele lepiej radzą sobie w życiu. Należy mieć świadomość, że niezależnie od wszystkiego, dziecko powinno w pewnym wieku, zacząć korzystać z konta bankowego. Jest to przede wszystkim efekt kilkunastu lat wpajania nawyku oszczędzania. Jeśli nasze dziecko dorosło już do posiadania własnego młodzieżowego konta, to możemy zdecydować, się pozwolić naszemu dziecku samemu decydować o pieniądzach.

Małe kwoty

Oczywiście nikt nie ma tu na myśli dużych kwot, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nasz podopieczny, rzeczywiście okaże się taki oszczędny, a może wszystko wyda na jakieś rzeczy czy słodycze. Niestety w przypadku starszego dziecka, jest to zawsze wielka niewiadoma, ale jako rodzice, powinniśmy uczyć odpowiedzialności naszego syna lub córki, dlatego powinniśmy dać im wolną rękę na ich własnym koncie Zawsze istnieje szansa, że dziecko zrozumie zasady oszczędzania, a co więcej samo będzie wpłacało zarobione pieniądze, bezpośrednio na konto, co z pewnością jest pokazaniem, że pewne nawyki wychowawcze, zostały jednak w odpowiedni sposób utrwalone.

Banki nie śpią widzą okazję

Tak naprawdę banki, nie są ślepe i doskonale zdają sobie sprawę z potencjału, jaki pojawia się w przypadku kont dla dzieci. Nic więc dziwnego, że tak chętnie otwierają się na młodych ludzi. Trzeba przyznać, że im większe przyzwyczajenie do danego banku, tym większa szansa, że młoda osoba zostanie tam, nawet gdy wejdzie już w wieku dorosły. Dla banku oznacza to przede wszystkim jednego klienta więcej korzystającego z ich usług, tak więc kalkulacja jest, jak najbardziej optymistyczna, dla samego banku. Należy też zwrócić uwagę, na jakie warunki muszą być spełnione przy zakładaniu konta, ale ostatecznie liczy się fakt, że młode osoby, otrzymują inne warunki konta o wiele lepsze, niż w przypadku tradycyjnych kont bankowych. To trzeba brać pod uwagę, ponieważ w ten sposób, banki otwierający się na inne konkurencyjne filie, które również widzą w tym młodych ludziach swój przyszły zarobek.

Konkrety są najważniejsze

Aby małoletnia osoba mogła założyć legalny rachunek w banku, musi posiadać przynajmniej 13 lat. Wraz ze skończeniem odpowiedniego wieku wymaga się również zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Jeśli nie ma takowego, to wtedy przedstawiciel ustawodawczy w postaci placówki rodzinno-wychowawczej lub kuratora, musi wyrazić zgodę, na założenie konta, przez małoletnią osobę. Oczywiście osoba odpowiedzialna za dziecko, ustala również niezbędne dane dotyczące dysponowania całym rachunkiem. W ten sposób rodzic może wprowadzić niewielkie ograniczenia, zwłaszcza jeśli nie ufa do końca własnemu dziecku. Oczywiście zaufanie to podstawa, dlatego warto z dystansem kontrolować konto małoletniej osoby i wierzyć, że będzie w stanie poradzić sobie z oszczędnością pieniędzy. Jeśli wszystkie warunki są już spełnione, wówczas taka małoletnia osoba, otrzymuje właściwy dostęp do swojego konta. To bardzo ważne, ponieważ posiadanie konta, oznacza kolejny krok do dojrzałości takiego dziecka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij