5 pomysłów na kreatywne zabawy dla dzieci w domu

5 pomysłów na kreatywne zabawy dla dzieci w domu

Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko spędzało swój wolny czas w sposób kreatywny i wartościowy. Zamiast oglądania telewizora czy grania na komputerze, można ciekawie wypełnić czas dziecka i pokazać mu, jak można dobrze bawić się z rodzicami. W poniższym artykule prezentujemy najlepsze zabawy dla dzieci w domu.

Kiedy na dworze panuje niepogoda, która nie zachęca do wyjścia, warto odłożyć pranie oraz sprzątanie na później i poświęcić swojemu dziecku maksimum czasu. Świat się przecież od tego nie zawali a ty, zacieśnisz wspólne więzy poprzez ciekawe formy zabawy. Niepotrzebne do tego wymyślne gadżety, bo pomysły na zabawy dla dzieci znajdziesz na best4kids.pl/kategoria/zabawa, wśród których możesz wypatrzeć nawet te, znane tobie z dzieciństwa. Cała uwaga poświęcona dziecku i czas wspólnej zabawy to najlepsze, co można mu dać. Czym zatem można zainteresować dziecko? Oto kilka propozycji.

1. Zabawa w chowanego

Zasad nie trzeba nikomu tłumaczyć. Uwielbiana jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, ponieważ sami mogą na chwilę poczuć tę dziecięcą radość związaną z chowaniem i szukaniem. Jeśli masz w domu dużo zakamarków, w których można się schować, to koniecznie musisz wpisać tę grę na listę wspólnych zabaw.

2. Zabawy plastyczne

Dzięki prostym czynnościom jak malowanie, rysowanie czy lepienie z plasteliny, dziecko kształtuje swoją wyobraźnię oraz rozwija umiejętności artystyczne. I w tym wypadku rodzice również mają szeroki zakres możliwości. Można wspólnie namalować duży obraz, zrobić kolorowe wycinanki, lepić ludziki z modeliny itp. Do takich zabaw można wykorzystać również rzeczy, które są na co dzień w domu. Z makaronu warto zrobić biżuterię, a kartonowe pudełko niech posłuży do budowy pociągu, auta lub domku. Jeśli za oknem panuje jesień, można nazbierać kasztany i żołędzie na ludziki, oraz jarzębinę, z której powstaną piękne korale.

3. Konkurs talentów

W rytm ulubionych piosenek malucha możesz zamienić salon w parkiet do tańczenia i zorganizować konkurs taneczny. Innym ciekawym i dosyć kreatywnym pomysłem w tym zakresie, będzie samodzielne stworzenie utworu muzycznego, z wykorzystaniem domowych garnków i innych przedmiotów codziennego użytku. Nagrodą może być zrobiona własnoręcznie korona, medal, dyplom lub pyszne smakołyki domowej roboty.

4. Zabawa w doktora

Dzięki takiej formie zabawy można oswoić lęk przed lekarzem, pokazując, że nie ma się czego bać. Maluch dowiaduje się w ten sposób, na czym polega praca lekarza, do czego służą poszczególne przyrządy medyczne, a wcielając się w postać lekarza, przezwycięża swój strach.

5. Czytanie

O tym, jak ważne jest oswajanie dziecka z książkami oraz ile korzyści płynie z czytania, nie trzeba nikomu wyjaśniać. Jednak gwoli ścisłości, aby zaspokoić wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka i wspierać przy tym jego rozwój psychiczny, intelektualny oraz społeczny, trzeba mu bardzo dużo czytać. To oczywiście też sprawia ogromną przyjemność i pozostawia miłe wspomnienia. Czytanie pozwoli poszerzyć słownictwo, a dziecko będzie posługiwać się bogatym językiem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij