Zabawki edukacyjne, które pomogą Twojemu dziecku się uczyć

Zabawa to najlepszy sposób na naukę. Wiedzą to praktycznie wszyscy, a już zwłaszcza dzieci. Rytmiczne piosenki, zabawki edukacyjne, dodatkowe zajęcia – to wszystko sprawia, że maluchy dużo łatwiej przyswajają sobie naukę. A jak to jest w przypadku języków obcych? Czy tutaj także działa zabawa? Oczywiście, że tak! Wszelkiego rodzaju aktywności powodują, że nasza pociecha jest bardziej otwarta, kreatywna i w prostszy sposób przyswaja sobie nowe treść. Zobacz, w jakie zabawki warto zaopatrzyć swoją pociechę!

Rytmiczne piosenki i proste zabawy

To potwierdzone nawet przez dorosłych – rytmiczne powtarzanie słów, śpiewanie piosenek, to prosty sposób na naukę. W takie niezobowiązujący sposób zdecydowanie łatwiej się uczymy! Melodyjne pioseneczki to znakomity sposób na naukę absolutnie każdego języka obcego – angielskiego, niemieckiego czy niezwykle wpadającego w ucho hiszpańskiego. W wielu szkołach językowych prowadzone są zajęcia, które w dużej mierze opierają się właśnie na zabawach muzyczno – ruchowych.

Zabawy ruchowe, prowadzone do rytmicznej muzyki można także wprowadzić w domowym przedszkolu. Wystarczą np. kolorowe chustki rozrzucone po podłodze. W rytm muzyki poruszamy się dookoła nich, a gdy melodia przestanie grać – łapiemy za chustkę. Następnie musimy powiedzieć – po angielsku lub w innym obcym języku, jaki to kolor. Oprócz tego możemy też słuchać obcojęzycznych piosenek, które są do kupienia np. na płytach lub do znalezienia w internecie.

Zabawki edukacyjne, które pomogą Twojemu dziecku się uczyć

Zabawki edukacyjne dla malucha

Języki to w dzisiejszych czasach absolutna podstawa, dlatego warto zapisać swojego malucha na dodatkowe zajęcia. To właśnie w wieku przedszkolnym najlepiej uczą się i szybko przyswajają nowinki. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na szkołę językową – zawsze możemy postawić na naukę w domu. Świetnym rozwiązaniem są karty językowo-obrazkowe. Na jednej karcie umieszczony jest obrazek, na drugim zaś np. opowiadanie lub pytanie. Dziecko uczy się poprzez czytanie, ale też i wzrokowo – kojarzy dźwięk z rysunkiem, poprzez co szybciej przyswaja naukę.

Świetnym rozwiązaniem są też typowe zabawki, które mogą pomóc w nauce języka. Misie dostępne w dwujęzycznej opcji lub innego typu pluszaki, to zarazem wspaniała przytulanka, jak i pierwszy nauczyciel dziecka. Wielu rodziców oraz nauczycieli chwali sobie również interaktywne książeczki. Znakomicie motywują one do nauki, „mówią” do dziecka, a także zachęcają go do interakcji. Niektórzy stawiają też na tablety edukacyjne, jednak choć posiadają wiele opcji, nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem dla każdego dziecka. Dodatkowo nie pozwalają nam spędzić razem czasu.

Nie ma, co ukrywać, że nauka języków obcych jest bardzo ważna. W dzisiejszych czasach, gdy większość z nas jest praktycznie dwujęzyczna, to absolutnie must have. Dlatego, aby ułatwić swojemu dziecku start w przyszłość – warto zacząć naukę jak najwcześniej!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij