wykładziny dywanowe opole

Przeprowadzamy dziecko z sypialni do swojego nowego pokoiku, czyli wszystko co musicie na ten temat wiedzieć, by nie popełnić błędów

Moment, kiedy dziecko robi pierwszy krok ku samodzielności, czyli przeprowadza się do swojego nowego pokoju z sypialni rodziców jest trudny dla wszystkich. Mama i tata chcą wszak mieć swoje dziecko zawsze na oku, a ono ciągle przyzwyczajone jest do stałej obecności rodziców, ponadto często boi się ciemności. Kiedy zatem podjąć ten krok, w jaki sposób przygotować dziecko i jak urządzić sam pokój by był dla niego przyjazny? Tego dowiecie się z naszego poradnika.

Dwulatek, trzylatek czy czterolatek – kiedy będzie najwłaściwszy moment na przeprowadzkę z pokoju rodziców?

wykładziny dywanowe opole

Zanim przejdziemy do samej aranżacji pokoju, zastanowimy się nad wyborem odpowiedniego momentu na tę ważną dla rodziców i dziecka zmianę. Czy właściwie istnieje odpowiedni moment? Tak naprawdę trudno go wybrać, dla jednych będą to drugie, dla innych trzecie, a dla jeszcze innych czwarte urodziny dziecka. Najlepiej jeśli jest to czas, gdy nie trzeba już wstawać na nocne karmienie, a wystarczy jedynie butelka mleka przed snem. Oczywiście można urządzić sypialnię dziecka już kiedy jest niemowlęciem, jednak prędzej czy później łóżeczko i tak ląduje w sypialni rodziców, bo jest to dla nich po prostu wygodniejsze rozwiązanie. Zatem jeśli przeprowadzacie kilkulatka, to nie możecie na pewno liczyć na to, że pójdzie świetnie od razu. Na pewno na początku musisz liczyć się z tym, że dziecko bardzo często będzie przychodzić do Waszej sypialni, kiedy będzie czuło się osamotnione czy zlęknione. Możecie wtedy, a nawet powinniście odprowadzać je z powrotem do nowego łóżka i tłumaczyć, że już jest dość duże by spać samodzielnie. Oczywiście wymaga to nie lada samozaparcia, wszak za każdym razem trzeba poczekać aż dziecko ponownie zaśnie, bądź odprowadzać je wielokrotnie. Często rodzice kapitulują i pozwalają dziecku zostać w łóżku w swojej sypialni, gdy przychodzi do nich w nocy. Na pewno można jednak urządzić wnętrze na tyle przyjaźnie i funkcjonalnie, że maluch będzie w nim chętnie spędzał czas, a z czasem także zasypiał…

Wybierz odpowiednie wykończenie ścian i podłóg

Na pewno na podłogi do pokoju dziecka warto wybrać wykładziny dywanowe. Opole to siedziba firmy Sagar, gdzie znajdziecie produkty wysokiej jakości. Dobierzecie model o odpowiedniej wysokości runa, który będzie stanowił doskonałą izolację termiczną, ale również akustyczną. Taka podłoga chronić będzie dziecko również przed skutkami upadków. Bo owszem parkiet wygląda ładnie, ale jest też śliski, a to przecież dla dziecka jest niebezpieczne. Zatem znacznie lepiej wybrać miękkie wykończenie. Z kolei na ścianach nie radzimy kładzenia tapet, oczywiście są już takie, które można czyścić przy użyciu wody, zatem winylowa będzie dobra. Jednak tapety papierowe na pewno odpadają, bo przy pierwszych dziełach na ścianie tapeta będzie się nadawała tylko do wyrzucenia. Warto na ściany wybrać po prostu odpowiednią farbę, oczywiście powinna być nietoksyczna, czyli taka, która nie wydziela szkodliwych oparów. Znajdziesz wiele rodzajów przeznaczonych do dziecięcego pokoju.

Zadbaj o meble dziecięce – nietoksyczne i wyoblone, a do tego bajkowe

Nietoksyczne muszą być również meble. Zatem musisz sprawdzić czy przy ich produkcji nie zostały użyte rakotwórcze lakiery i inne powłoki. Ponadto konstrukcja musi być dostosowana do potrzeb i wymagań najmłodszych. Meble muszą być wyoblone, to znaczy nie mogą posiadać ostrych krawędzi. Ponadto warto wybrać łóżko dziecięce w ciekawym kształcie samochodu czy bajkowej karocy albo pirackiego statku. Można zdecydować się także na model z baldachimem. Najważniejsze, by dziecko czuło się w nim dobrze. Komody czy regały wyposażone w szuflady i półki powinny mieć funkcję cichego domykania, a szafa hamulce, które zapobiegną przytrzaśnięciu palców. Wszelkie uchwyty powinny być duże i wyoblone. Atrakcyjna musi być także kolorystyka, najlepiej wybrać ulubione kolory dziecka. Na pewno do dziecięcego pokoju nie można wybierać mebli przeznaczonych do innych pomieszczeń, które nie mają odpowiednich zabezpieczeń. Dzięki ostrożnemu podejściu można uniknąć przykrych zdarzeń czy wypadków.

Postaw na przyjazne dekoracje i oświetlenie

Warto wspomnieć jeszcze o dekoracjach. Na ścianach mogą znaleźć się naklejki ścienne z ulubionymi bohaterami bajek Twojego dziecka. Może być to np. Psi Patrol, Dino Pociąg, Tomek i Przyjaciele, Smurfy, czy Pszczółka Maja. Dzięki temu każdego wieczoru możesz po przeczytaniu dziecku bajki tłumaczyć, że ulubieni bohaterowie będą go strzegli i może spokojnie zasnąć. Aby oswoić ciemność warto oprócz klasycznego oświetlenia, czy małej lampki nocnej, wybrać fluorescencyjne ozdoby, które będą świecić wtedy, gdy wyłączycie wszystkie światła.

Przeprowadzka do własnego pokoju jest trudna dla dziecka. Można mu ją jednak ułatwić urządzając jego pokój według jego preferencji i zainteresowań. Pomocne będą też liczne maskotki, z którymi dziecko chętnie będzie kładło się spać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij