Chrońmy dziecko przed molestowaniem

Dzieci bywają bardzo skryte i to niezależnie od tego, w jakim są wieku. Często jednak ta skrytość wynika z różnych przeżyć emocjonalnych, nawet takich, które są w stanie w bardzo dużym stopniu wpłynąć, na psychikę takiego dziecka. Oczywiście różnorodność zagrożeń jest dzisiaj duża, dlatego rodzice powinni zwracać większą uwagę, na zachowanie swoich dzieci. Czasem po wielu gestach i dziwnych odruchach, ze strony podopiecznego, jesteśmy w stanie dowiedzieć się więcej, niż nam się wydaje. Jeśli nasze dziecko, ma nagle opory, przed rozbieraniem się do kąpieli, to znaczy, że coś jest nie tak, choć również dobrze może to wynikać z naturalnego wstydu, ale w tym wypadku wiele zależy od wieku dziecka.

Dzisiaj nasze pociechy sięgają po telefony, a tam mogą spotkać bardzo różnych ludzi, wiele z nich tak naprawdę nie ma dobrych zamiarów, dlatego ochrona dziecka przed złymi ludźmi jest dzisiaj podstawą. Przede wszystkim dziecko należy uświadomić, że może nam o wszystkim powiedzieć, że jesteśmy w stanie zrozumieć jego problemy. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób, dziecko staje się wobec nas bardziej otwarte i często dowiadujemy się rzeczy, o których nigdy byśmy nie chcieli usłyszeć.

Lepiej zapobiec takiemu zagrożeniu

Przede wszystkim, dziecko, które jest molestowane, zawsze zachowuje się inaczej, niż jego rówieśnicy. Jeśli z naszym dzieckiem jest coś nie tak, to trzeba zawsze podejrzewać najgorsze, a dopiero potem odetchnąć z ulgą, że to nie o to chodziło. Jeśli chcemy w pełni chronić nasze dziecko, to musimy o takich tematach jak molestowanie rozmawiać otwarcie, mimo że zawsze jest to trudny temat, zwłaszcza dla dziecka, nawet jeśli nie doświadczyło w swoim życiu podobnego zagrożenia. Musimy dziecko nauczyć odpowiedzialności i nieufności wobec obcych ludzi, ponieważ pedofil jest w stanie wykorzystać dobroć dziecka po to, aby je potem skrzywdzić. Taki uraz psychiczny pozostaje do końca życia, dlatego tym bardziej chrońmy nasze dzieci, przed takimi ludźmi. Należy też zrozumieć, że dzisiaj pedofilem, może być najlepszy kolega, albo ktoś w otoczeniu małej, komu dziecko ufa najbardziej.

Ukryte zamiary

Jest to chyba najohydniejszy sposób, na skrzywdzenie dziecka, ponieważ sprawy tego typu, bardzo często przez lata nie wychodzą na światło dzienne. Dziecko także nie mówi o problemie, nawet jeśli doświadcza molestowania, ale w tym wypadku, jest to uzasadnione, ponieważ dziecko nie jest rozwinięte jeszcze emocjonalnie, przez co niekiedy nie rozumie, że to, co robi, jest złe. Niestety tego typu sytuacje zdarzają się i bardzo często w różnego rodzaju mediach, jesteśmy w stanie usłyszeć o krzywdzie dzieci. W tym wypadku bardzo często staramy się wypierać rzeczywistość, nawet jeśli z naszym dzieckiem dzieje się coś nie tak i jesteśmy tego świadomi. Przyzwolenie na tego typu niemoralne zachowania jest niczym innym, jak współudziałem w takim przestępstwie, bo inaczej nie możemy tego nazwać.

Chrońmy dzieci

Należy mieć na uwadze, że dzieci są niewinne i nie wolno je wykorzystywać w taki odrażający sposób. Dlatego jako rodzice, musimy uczyć dzieci bronić się przed takimi zachowaniami, ponieważ tylko wtedy, nasze dziecko będzie wiedziało, jak należy zareagować. Jeśli dziecko zgłosi nam podobną sytuację, to powinniśmy sprawę, od razu zgłosić na policję, zwłaszcza jeśli potencjalnym sprawcą jest osoba spokrewniona. Próba takiego czynu, również jest karana, dlatego nie chrońmy tego typu ludzi, tylko chrońmy nasze dzieci.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij