Książki edukacyjne dla dzieci – krótki przegląd najlepszych tytułów

Nauka może być świetną zabawą! Przekonują nas o tym autorzy publikacji przygotowanych z myślą o dzieciach, także tych najmłodszych. Sprawdźcie, jakie książki edukacyjne dla dzieci dla was wybraliśmy.

Zdobywanie nowych umiejętności jest fascynującą przygodą. Zadbajmy o to, by doskonalenie czytania, liczenia czy malowania nie było dla dziecka nudnym obowiązkiem. Wybraliśmy dla was najlepsze książki edukacyjne, dzięki którym najmłodsi zyskają cenną wiedzę z wielu różnych dziedzin, będą ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość, a przy okazji – świetnie się bawić.

Książeczki edukacyjne dla młodszych czytelników

Rodzice często zastanawiają się, kiedy warto podarować swojemu dziecku pierwszą książkę. Wielu z nich czeka do momentu, w którym maluch potrafi już sam przewracać strony. Poznawanie nowych słów jest jednak tak ciekawe, że nie warto zwlekać tak długo! Polecamy wam Akademię Mądrego Dziecka. To stworzone dla dzieci najmłodszych książeczki, dzięki którym maluchy odkryją pierwsze słowa, nauczą się budować proste zdania, a z nową serią książek edukacyjnych Moja pachnąca książeczka dowiedzą się nawet, jak pachną owoce, kwiaty czy bryza morska.

Edukacyjne książki dla dzieci, które pobudzają zmysły

Najnowsze książki wydane przez Egmont to nie jedyne tytuły, które pobudzają zmysły dziecka. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że maluchy uwielbiają książeczki sensoryczne, które szeleszczą, piszczą, a przede wszystkim pobudzają rozwijający się intensywnie wzrok. Równie dużą popularnością cieszą się też książki dla dzieci, w których wydawcy umieścili okienka, ruchome elementy, rozmaite faktury, naklejki i wycinanki. Brzmi ciekawie? W takim razie sięgnijcie po Moją pierwszą księgę ogrodu z mnóstwem fantastycznych naklejek opublikowaną przez Wydawnictwo Wilga.

Najlepsze książki dla dzieci – nauka i świetna zabawa

Czas na książki, w których znajdziecie mnóstwo propozycji zabaw i aktywności, do których nie potrzebujecie zabawek. W zupełności wystarczą rzeczy, które macie pod ręką, m.in. papier (przyda wam się do własnoręcznego tworzenia wiatraczków, łódek czy kwiatków). Na uwagę zasługuje przede wszystkim Wielka księga zabaw, choć to oczywiście nie jedyna publikacja, która zaprasza małych czytelników do wspólnej zabawy. Nowe umiejętności motoryczne dzieci mogą zdobywać również z książką Gry i zabawy dla dzieci czy Zabawy z niemowlakami na każdy dzień.

Seria książek dla dzieci – ciekawostki ze świata przyrody

Nawet najlepsze edukacyjne książki dla dzieci nie zastąpią kontaktu z przyrodą, jednak mogą być cennym źródłem wiedzy o zwierzętach i roślinach występujących na całym świecie. Najlepszym przykładem są publikacje wchodzące w skład serii Młodzi przyrodnicy, dzięki której dzieci dowiedzą się, jakie gatunki zamieszkują morze, staw czy łąkę. To za mało? W takim razie wejdźcie na pokład statku kosmicznego i wybierzcie się w swój pierwszy lot w kosmos. Drodzy odkrywcy planet, będzie wam towarzyszył Profesor Astrokot, więc nie będziecie się nudzić. Obiecujemy!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij