Oryginalne ramki, które warto mieć

Dzieci lubią samodzielnie dekorować swój pokój zarówno ściennymi naklejkami, jak i ramkami dla dzieci. Mnogość materiałów, a także barw ramek pozwala dopasować model do aranżacji pokoju dziecka. Może stanowić dla niej kontrast lub pięknie ją dopełniać.

Proste ramki dają więcej możliwości

Wybierając proste ramki na zdjęcia z drewnianą ramą można je w łatwy sposób ozdobić. Wystarczy materiał i odpowiedni klej, a także wybrane przez dziecko zdobienie ramki, np. przyklejenie muszelek, zebranych jeszcze podczas wakacji lub biżuteryjnych dodatków, takich jak perły czy cyrkonie. Takie dekoracje można również najpierw przyszyć do materiału, a potem umieścić i przytwierdzić do ramki. Jeśli ramka na zdjęcia dla dzieci ma tradycyjny brązowy kolor drewna można ją również przemalować na dowolny kolor używając dedykowanych do drewna farb i w ten sposób dopasować do pokoju dziecka. Taka kreatywna zabawa może być doskonałą formą spędzenia czasu z dzieckiem, zakończoną wspólnym wybieraniem zdjęć do ramek.

Rama czy nie rama?

Antyrama to także świetny pomysł na umieszczenie w niej dużej fotografii. Taki minimalistyczny element doskonale odbija światło, a wielkość można idealnie dopasować do rozmiarów grafiki. W antyramie można umieścić tradycyjne zdjęcie, takie wydrukowane po uprzedniej zmianie tła np. na sepię, bądź abstrakcyjną grafikę. Oczywiście może się w niej też znaleźć ulubiony bohater z najchętniej oglądanej lub czytanej przez dziecko bajki. Ciekawie może wyglądać również zestawienie kilku antyram, które mogą tworzyć swoiste połączenie, np. twarz bohatera kreskówki w kilku odsłonach.

Multirama do pokoju dziecka – zachowaj wspomnienia na dłużej

Z wielu możliwości aranżacji ściany w pokoju dziecka można zdecydować się także na multiramę. Kilka mniejszych ramek dla dzieci  ułożonych w różnych konfiguracjach pozwala stworzyć dowolny, geometryczny kształt, a przy okazji również ciekawy kolaż, który może przedstawiać dzień z życia dziecka przeżywany każdego roku, czyli np. urodziny lub Święta Bożego Narodzenia. Takie zdjęcia są szczególnie cenne dla rodziców, którzy dumni są z wszechstronnego rozwoju dziecka. Multiramę może tworzyć kilka ramek dla dzieci w różnych kolorach, co pozwala ożywić aranżację pokoju w pastelowych barwach.

Złote wspomnienia i marzenia w złotych ramach

Dzieci uwielbiają marzyć dlatego w ramach mogą znaleźć się również ich dyplomy, które przypominają im o tym, kim chciałyby zostać w przyszłości. Złote ramki to doskonały wybór do pokoju księżniczki. Dziewczynki lubią otaczać się biżuteryjnymi dodatkami, dzięki którym mogą wyobrazić sobie, że znajdują się w pałacowym wnętrzu pełnym stylizowanych mebli. Złota ramka na zdjęcia dla dzieci to również świetne miejsce na wyróżnienie rodzinnej fotografii.

Ramki i ramy na atrybuty małego kibica

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki lubią sport i często kolekcjonują koszulki, plakaty z autografem, czy szaliki i wszystko, co uda im się zdobyć od swoich idoli. Takie szczególne dla nich rzeczy muszą znaleźć swoje zaszczytne miejsce. Dlatego można zawiesić je w dużej antyramie na ścianie. Jeśli jest to koszulka piłkarska, to warto również urządzić pokój w takim stylu. Dywan, który wygląda jak murawa, a także stadion na fototapecie dopełnią tu dekoracyjnego efektu. Oczywiście nie można zapomnieć o oświetleniu ledowym, które wieczorem będzie pięknie eksponować koszulkę niczym sportowe trofeum. Takie podświetlenie można wykonać w łatwy sposób samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w taśmy ledowe i okleić nimi ramkę na zdjęcia dla dzieci.

Ramki na zdjęcia dla dzieci można zaadaptować również na komodzie w pokoju dziecka. Można w nich umieścić również wesołe motto czy hasło motywacyjne. Dzięki temu ilekroć dziecko na nie spojrzy będzie się uśmiechać. Warto wybrać do pokoju dziecka ramkę wykonaną z pleksi, która jest nie tylko lekka, ale również w razie, gdy spadnie nie narobi żadnych szkód. Jeśli decydujemy się na szklaną ramę lepiej powiesić ją nieco wyżej na solidnych taśmach montażowych, aby dziecko nie miało szansy jej strącić.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij