Elektroniczne planszówki, gry elektroniczne dla dzieci - które warto wybrać?

Elektroniczne planszówki, gry elektroniczne dla dzieci – które warto wybrać?

Gry elektroniczne dla dzieci to źródło wspaniałej zabawy i nie tylko. Dzięki tego typu zabawkom maluchy mogą rozwijać wiele umiejętność i zdobywać wiedzę. Wielu rodziców chce uniknąć sytuacji, w której ich pociechy zbyt wcześnie zaczęłyby korzystać z urządzeń takich jak smartfon, komputer czy tablet, a gry elektroniczne stanowią dla nich bezpieczną alternatywę. Które z nich są wyjątkowo warte uwagi?

Gdzie szukać planszówek i innych gier elektronicznych?

Gry elektroniczne znane są już od dawna, natomiast od pewnego czasu swój renesans przeżywają tzw. planszówki. Stale powstaje wiele nowych gier planszowych, które cieszą się ogromną popularnością, natomiast połączenie gry elektronicznej z planszówką stanowi nie lada atrakcję zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci. Ogromną różnorodność gier elektronicznych możemy znaleźć przede wszystkim w sklepach z zabawkami dla dzieci, w tym na stronie urwis.pl/gry-planszowe-puzzle-karty/gry/gry-elektroniczne.

Rodzaje gier elektronicznych

Bardzo wiele gier elektronicznych jest zarazem grami edukacyjnymi. Znajdziemy wśród nich propozycje, które poprzez zabawę wprowadzą dzieci w świat liter, liczb, a nawet języków obcych. Warto zwracać uwagę na oznaczenia dotyczące wieku dzieci, znajdujące się na opakowaniach, gdyż są one przeważnie dostosowane do konkretnego poziomu rozwoju młodych ludzi.

Bardzo dużą popularnością cieszą się także zręcznościowe gry elektroniczne, które pomagają ćwiczyć refleks i spostrzegawczość. Elektroniczne planszówki, takie jak „Monopoly Junior Electronic Banking” uczą przedsiębiorczości oraz liczenia. Wiele tego typu propozycji dla dzieci poszerza ich wiedzę ogólną o świecie, wprowadza w świat przyrody lub pomaga poznawać zasady ruchu drogowego.

Polecane gry elektroniczne dla dzieci

Wśród elektronicznych gier edukacyjnych warto zwrócić uwagę szczególnie na grę „Magik Alfabet, Wyrazy i Zdania”, jest to propozycja mogąca urozmaicić czas maluchom, którym brakuje kompanów do zabaw. Nie potrzeba w tym wypadku kilku graczy, na pytania udziela się odpowiedzi samodzielnie, a sprawdzanie swojej wiedzy przy pomocy „magicznej różdżki” na pewno będzie źródłem bardzo dużej satysfakcji.

Jeśli szukamy gry zręcznościowej, to bardzo ciekawą propozycją dla dwóch graczy jest „Gra Wielki Skok”. Polega ona na delikatnym i precyzyjnym wyciąganiu z muru cegieł tak, aby się nie zawalił. Opis tej gry zapewne budzi skojarzenia z popularną „Jengą”, jednak tutaj nie wybieramy sami elementów, które chcemy wyjąć, a musimy wyciągnąć te cegły, które są akurat podświetlone.

Elektroniczne gry edukacyjne to sposób na zdobywanie wiedzy bez wysiłku, czego najlepszym przykładem jest „Gra Mały Odkrywca i magiczny ołówek – Enjoy Englih”. Dzięki niej nasza pociecha ma możliwość poznać podstawowe słownictwo z języka angielskiego. Ogromną zaletą tej propozycji jest to, że skierowana jest zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij