Jaki kosz na pampersy wybrać?

Decydując się na zakup kosza na pampersy warto jeszcze przed zakupem dobrze mu się przyjrzeć. Najbardziej istotną kwestią jest mechanizm działania, który powinien być prosty i możliwy do obsługi jedną ręką. Jakie warianty kosza na zużyte pampersy oferuje rynek? Poniżej wyjaśniamy jak działa tego typu pojemnik i na co warto się zdecydować.

Do czego służy kosz na pampersy?

Jego głównym zadaniem jest gromadzenie w jednym miejscu zużytych pieluszek, tak by odbywało się to w sposób higieniczny. Zdecydowanie ułatwia to codzienne funkcjonowanie z dzieckiem i eliminuje konieczność wynoszenia każdej pojedynczej pieluszki.

Zużyte pampersy są zamknięte w szczelnym pojemniku, dlatego ich nieprzyjemny zapach jest izolowany i nie wydostaje się poza kosz. Jednak nie każdy kosz na pampersy jest tak samo skuteczny. Dlatego warto dokładnie przeanalizować jego zasadę działania, by mieć pewność jego poprawnego działania.

Mechanizm działania kosza na pampersy

Do wyboru jest kilka wariantów kosza przeznaczonego na zużyte pampersy. Jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne i proste w obsłudze.

Pierwszym możliwym wariantem do wyboru jest zwykły pojemnik na śmieci. Jednak na dłuższą metę jego używanie staje się uciążliwe poprzez wydobywający się ze środka zapach.

W zwykłym pojemniku odpady nie są w żaden sposób odizolowane, a wyrzucając każdą kolejną pieluszkę ma się kontakt z tymi już przechowywanymi. Skutkiem tego są namnażające się bakterię oraz unoszący się wokół nieprzyjemny zapach pieluch.

Kolejną możliwością jest kosz na pampersy wyposażony w specjalne foliowe wkłady. Każda zużyta pieluszka, która ląduje w tego typu koszu jest oddzielnie owijana folią. Zabieg ten skutecznie izoluje zapach i uniemożliwia wydostawanie się go poza pojemnik.

Zdecydowanym minusem kosza o takim mechanizmie działania, jest liczba powstających odpadów. Do owinięcia każdego pampersa jest zużywana większa liczba folii co jest mało ekologiczne. Dodatkowo występuje konieczność zakupu specjalnych wkładów, które w perspektywie długiego użytkowania generują dodatkowe koszty.

Mechanizm łączący w sobie wygodę zwykłego pojemnika na odpady i skuteczność specjalistycznego kosza na pampersy

Doskonałą alternatywą łączącą w sobie standardowy kosz na odpady i specjalny kosz na zużyte pampersy jest kosz Magic. Jego specjalnie opracowana budowa umożliwia stosowanie zwykłych worków na śmieci jak w standardowym koszu.

Równocześnie doskonale izoluje nieprzyjemne zapachy jak przystało na kosz na zużyte pieluchy. Jak to możliwe?

Wszystko dzięki odpowiedniej budowie pokrywy zamykającej kosz. To właśnie w nią jest wbudowany specjalny pojemnik, który za pomocą dołączonej rączki transportuje zużytą pieluchę do wnętrza pojemnika.

Wkłady do kosza na pieluchy

Jakie wkłady do kosza na pampersy wybrać?

Najwygodniejsze w użytkowaniu są wkłady, które bez problemu można zakupić w każdym pobliskim sklepie wielobranżowym. Dlatego dobrą alternatywą jest możliwość stosowania w koszu na pampersy zwykłych worków na śmieci.

Zdecydowanie taka możliwość zmniejsza koszty użytkowania kosza na zużyte pieluchy. Taką alternatywę gwarantuję kosz Magic, w którym zamiast worków od producenta można też używać zwykłych.

Brak konieczności zakupu specjalnych wkładów to duża oszczędność. Ceny wkładów stosowanych w niektórych koszach to koszt nawet kilkudziesięciu złotych. Natomiast zwykłe worki są o wiele tańsze, a ich kolejną zaletą jest łatwa dostępność.

Jaki kosz na zużyte pampersy wybrać?

Najważniejszym kryterium jest fakt, czego dokładnie oczekuje się od kosza na zużyte pieluszki. Najważniejszą kwestią jest izolacja nieprzyjemnego zapachu oraz pojemność. Kosz na pampersy nie powinien być zbyt duży, by nie gromadzić wewnątrz dużej liczby odpadów.

Ich długie przetrzymywanie niepotrzebnie powoduje namnażanie się bakterii. Wystarczy, jeżeli kosz pomieści zużyte pieluszki z jednej doby. Dzięki temu można na bieżąco go opróżniać.

Jeżeli brak niepotrzebnych kosztów związanych z użytkowaniem kosza na pampersy jest ważny kosz Magic będzie odpowiednim wyborem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij