Jak pomóc dziecku z nadwagą

Jak pomóc dziecku z nadwagą?

Dzieci mają pewien problem z wagą, a my chcielibyśmy im jak najlepiej w tym pomóc. Okazuje się, że spotyka on wiele dzieci, a zarazem osoby dorosłe. A konsekwencje takiej sytuacji nie okazują się przyjemne. Przecież dziecko z nadwagą ma później problemy ze zdrowiem, prowadzi to do poważnych schorzeń, które negatywnie wpływają na całe życie. Aby mieć pod kontrolą wagę dziecka, to rodzice razem z nim powinni regularnie wybierać się do lekarza na badania. Pozwoli to ustalić, jaki jest poziom nadwagi i co można z tym zrobić.

Następnie pomoc jest w stanie zapewnić dietetyk. On jest w stanie wyznaczyć dietę, która zminimalizuje złe nawyki, a wprowadzi te dobre. Odchudzanie na pewno nie okaże się proste w przypadku dziecka, rodzice muszą być pod tym względem wytrwali. Ale w żaden sposób nie powinni z tego rezygnować. To przecież chodzi o zdrowie i przyszłość ich dzieci. Nie dobrze, gdyby również sami przyczyniali się do nadwagi bądź otyłości dziecka, kupując mu coraz to nowe słodycze.

Aktywność fizyczna dzieci

Jak pomóc dziecku z nadwagą - aktywność fizyczna i sport

Gdyby dzieci poświęcali odpowiednią ilość czasu, codziennie, na ćwiczenia sportowe, to tak naprawdę zminimalizowaliby ryzyko nadwagi i otyłości o blisko 50%, a nawet więcej. To powinno zachęcać, aby nigdy nie zwalniać dzieci z zajęć wf-u czy innych, które pozwalają im być aktywnym fizycznie. To pozwala im każdego tygodnia ćwiczyć, a nawet prawie codziennie.

Rodzice mogą się do tego wspólnie przyczyniać, na przykład zabierając swoje dzieci na wyjątkowe wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, jazdę na łyżwach, grając z nimi w badmintona. Możliwości jest naprawdę wiele, więc dobrze, aby rodzice zdali sobie z tego sprawę. Na pewno dzięki temu nie tylko poprawią wagę dziecka, ale jeszcze będą nawiązywać z nimi jak najlepsze relacje. W dzieciństwie to podstawa, a dodatkowo rzutuje to na pozytywne relacje z przyszłości. Dzieci uczą się przecież polegania na swoich rodzicach, którzy starają się o nich jak najlepiej zatroszczyć. Odczuwają, że zawsze znajdują w nich wsparcie.

Jakie prezenty dla dzieci?

Jakie prezenty dla dzieci walczące z nadwagą?

Dzieciom sprawiamy pewne upominki i bardzo często wychodzimy z założenia, że słodycze to dla nich najlepszy wybór. Okazuje się jednak, że coś takiego nie ma na nich dobrego wpływu, szybko może przyczyniać się do zwiększenia ich wagi i pewnych problemów zdrowotnych. Tym bardziej powinniśmy pomyśleć o prezentach, które zachęcają dzieci do aktywności fizycznej.

  • piłka nożna
  • rakiety do tenisa
  • łyżworolki
  • paletki do badmintona

To przykłady kilka prezentów, z których dziecko będzie mogło później korzystać, samodzielnie oraz ze swoimi kolegami, rodzicami czy innymi osobami. Gdy zaopatrujemy dzieci w takie sportowe upominki i cenne urządzenia, to później staje się ono uzależnione od sportu. Uznaje nawet, że chce ćwiczyć 20-30 minut każdego dnia.

Zastosowanie diety odchudzającej

Jak pomóc dziecku z nadwagą - zastosowanie diety odchudzającej

Dzieci nie jest tak łatwo przyzwyczaić do jedzenia warzyw, owoców. Natomiast, jeśli zdrowa dieta będzie pojawiać się w naszym domu już od wczesnych narodzin dziecka, to szybko się do niej przyzwyczai. Na przykładzie rodziców będzie mógł widzieć, jakie to konkretne efekty. Zapewne będzie podatny na niezdrowe jedzenie wśród kolegów czy popularne w szkole. Natomiast podejście dziecka do jedzenia najczęściej wywodzi się z domu. Dlatego dobrze, aby w naszym domu często pojawiała się zdrowa owsianka, kasza jaglana i gryczana.

Dodatkowo rezygnujemy z zastosowania cukrów prostych, zbyt dużej ilości oleju i słodyczy. To sprawi, że nasze dziecko ma do dyspozycji zdrowe i samodzielne przygotowane posiłki. Zabiera je do szkoły, a zarazem otrzymuje je w domu.

Podsumowanie: Sporty drużynowe pozwalają dzieciom rozwijać się w wielu kierunkach. Ale ważne, aby już domu dzieci czuły się jak najlepiej. Przecież rodzinę także można zaliczyć do pewnej drużyny. Jeśli w niej wszyscy wysilają się nawzajem, polegają na sobie, to później udaje im się osiągać naprawdę wiele. Gdyby rodzice nie dbali o utrzymywanie z dziećmi dobrych kontaktów, a tylko zachęcali je do nauki bądź aktywności fizycznej, to nie przyniosłoby dobrych rezultatów.

O wiele lepiej, jeśli poświęcają codziennie czas na spędzanie z nimi wolnego czasu, kiedy można porozmawiać, pouczyć się, a zarazem wspólnie wysilać pod względem sportowym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij