Płukanie ust z aparatem ortodontycznym – to proste z płynem do płukania GUM® ORTHO

Płukanie ust z aparatem ortodontycznym – to proste z płynem do płukania GUM® ORTHO

Osoby, które noszą aparat ortodontyczny, powinny pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju produkty – specjalne szczoteczki, pasty oraz płyny do płukania ust. Czym cechuje się produkt z serii GUM® ORTHO?

Płyn GUM® ORTHO a próchnica

Stosowanie płynu do płukania ust ma za zadanie oczyścić zęby i dziąsła z pozostałości jedzenia i innych zabrudzeń. Taka postać kosmetyku pozwala na dotarcie w trudno dostępne przestrzenie. Dzięki temu płyn GUM® ORTHO może pomóc uchronić się przed rozwojem próchnicy w miejscach, do których nie da się dotrzeć z użyciem szczoteczki. Osoby noszące tradycyjny aparat ortodontyczny wiedzą, że zamki i łuki tworzą wiele trudno dostępnych przestrzeni, gdzie gromadzi się jedzenie. 

Płyn GUM® ORTHO a zdrowie zębów

Płyn do płukania ust z serii GUM® ORTHO zawiera składniki, które pomagają wzmocnić szkliwo zębów i zachować je w odpowiednim stanie na dłużej. Substancje te wspierają walkę z powstawaniem ubytków i białych plam. Dzięki nim po zdjęciu aparatu można cieszyć się ładnymi zębami bez przebarwień.

W skład preparatu z serii GUM® ORTHO wchodzi m.in. izomalt i fluorek sodu. Połączenie tych substancji wspiera walkę z próchnicą i plamami na zębach. Płyn do płukania ust został opracowany w taki sposób, by pozwalał zachować higienę jamy ustnej, a jednocześnie nie szkodził metalowym i gumowym elementom aparatu.

GUM® ORTHO na podrażnione dziąsła

Uśmiech z aparatem ortodontycznym

GUM® ORTHO zawiera również składniki, które pomagają zadbać o zdrowie dziąseł. To m.in. ekstrakt z aloesu, który wpływa na nawilżenie tkanek, oraz ekstrakt z imbiru. W skład płynu do płukania ust wchodzi też witamina E. To przeciwutleniacz, który przyczynia się do ograniczenia rozwoju wolnych rodników.

Płyn do płukania ust z serii GUM® ORTHO może być stosowany także przez osoby, które borykają się z nadmierną wrażliwością dziąseł. Nie zawiera on bowiem alkoholu. Dzięki temu nie podrażnia i nie wysusza tkanek w jamie ustnej – informuje specjalista z firmy SUNSTAR oferującej produkty do higieny jamy ustnej.

Seria kosmetyków GUM® ORTHO do aparatu ortodontycznego

W trakcie leczenia ortodontycznego warto korzystać z całego zestawu produktów, które pozwalają usunąć zanieczyszczenia zębów i przestrzeni pod metalowymi zamkami. To nie tylko płyny do płukania ust, lecz także specjalne pasty bezpieczne dla elementów aparatu oraz szczoteczki z niewielkimi końcówkami, mieszczącymi się pod łukami. Seria GUM® ORTHO obejmuje szereg produktów niezbędnych do zachowania odpowiedniej czystości zębów i dziąseł.

Dlaczego warto postawić na płyn GUM® ORTHO?

Płyn do płukania jamy ustnej z aparatem ortodontycznym GUM® ORTHO to produkt, który pozwala zadbać o higienę dokładniej, niż używając jedynie pasty do zębów. Dociera w trudno dostępne przestrzenie – u osób noszących tradycyjne aparaty jest ich wiele. Pomaga zredukować płytkę nazębną i złagodzić podrażnienia dziąseł. Pozostawia uczucie świeżości, dzięki czemu może być stosowany wielokrotnie w ciągu dnia. Kosmetyk ten jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat, dlatego z powodzeniem może być noszony także przez najmłodszych posiadaczy aparatu ortodontycznego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij