Dziecko powinno biegać

Nie od dziś wiadomo, jak ważne są dla naszego dziecka, lekcje wychowania fizycznego. Niestety w ostatnich czasach, istnieje tak jakby tendencja spadkowa i wszystko ma związek z coraz mniejszym zainteresowaniem sportem, także w szkole. Po powrocie do domu dziecko bardzo często nie chce zajmować się aktywnością fizyczną, ponieważ ma o wiele ciekawsze zajęcia. Oczywiście rodzice niewiele robią sobie z tego problemu, a jest on naprawdę poważny. Właściwe wychowanie dziecka powinno odbywać się na tego typu zasadzie, że sami jako rodzice zachęcamy malucha, do większej aktywności.

Co więcej, możemy zaproponować wspólną zabawę na świeżym powietrzu, jeśli jednak dziecko nie jest w tym żaden sposób zainteresowane, to należy zacząć się martwić, ponieważ taki stan utrzymujący się przez dłuższy czas, jest przede wszystkim niebezpieczny dla samego dziecka. Niestety dzieci bardzo niechętnie podchodzą, do jakiegokolwiek wysiłku i nie musi to być związane od razu ze spotem. Statystyki nie kłamią, jest to bardzo poważny problem, który musi zostać rozwiązany w przeciwnym razie, dzieci mogą w przyszłości mieć problemy ze zdrowiem.

Dajmy dobry przykład

Jeśli chcemy zachęcić nasze dziecko do aktywności fizycznej, to najpierw powinniśmy zacząć od samych siebie. Należy wiedzieć, że dzieci są bystrymi obserwatorami i to właśnie od nas samych uczą się różnych zachowań i nawyków. Należy więc wziąć ze sobą piłkę czy też rower i pokazać dziecku, jak ważna jest aktywność fizyczna, ale to właśnie rodzic powinien dać ten najważniejszy przykład, na którym dziecko mogłoby się skutecznie oprzeć . Na pewno wspólne spędzanie czasu na dworze, poprawi nie tylko samopoczucie dziecka, ale i rodzice w ten sposób nabiorą ponownej ochoty na dłuższe wędrówki po mieście. Świeże powietrze jest w stanie zdziałać cuda, ale bez odpowiedniej motywacji ze strony rodzica, nie da się osiągnąć sukcesu. Oczywiście dobre nawyki zawsze się utrwalają i pozostają w dziecku, do końca jego życia. Warto mieć to na uwadze, jeśli faktycznie zależy nam na tego typu aktywności.

Dziecko musi mieć zorganizowany czas

Na pewno, warto w odpowiednim wymiarze czasu, zapewnić dziecko wolną chwilę, do tego, aby miało te kilkadziesiąt minut dziennie możliwość wykazania się w sporcie. Oczywiście nie wolno naciskać na dziecko czy też zmuszać je do wysiłku fizycznego, ponieważ będzie to miało zupełnie odwrotny skutek, od tego, co rzeczywiście chcemy osiągnąć. Każdy maluch powinien sam wiedzieć, kiedy jest czas na sport, a kiedy na inne aktywności w ciągu dnia. Jeśli nasze dziecko zainteresuje się sportem, to nie powinniśmy je po dużym wysiłku gonić od razu do sprzątania domu, ponieważ w ten sposób nasze dziecko będzie zmęczone i po prostu zbrzydnie mu ćwiczenie. Wszystko trzeba robić z głową i rodzice powinni mieć tego świadomość, że to oni sami wychowują dziecko w taki, czy też inny sposób.

Rezultaty są widoczne

To bardzo ważna porada, ponieważ rodzice dziecka zbyt często wymagają określonego rezultatu, mimo że dziecko, nie jest w stanie dać z siebie aż tyle. Lepiej jest poczekać i krok po kroku starać się osiągać z dzieckiem coraz lepsze wyniki. Kto wie może w ten sposób uda nam się pobudzić u naszego malucha zamiłowanie do sportu, co odbije się na jego dalszym życiu. Warto przynajmniej spróbować i zobaczyć, jaka będzie reakcja naszego dziecka, jeśli to nic nie da, nie naciskajmy, dajmy dziecku czas, na podjęcie decyzji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij