Czy wszyscy są tolerancyjni

Współczesne problemy dotyczące akceptacji dziecka, tak naprawdę wiążą się z niczym innym jak z tolerancją, lub jej zwyczajnym brakiem. Na pewno w wielu przypadkach kultura i sposób wychowania, odgrywają w tym wypadku ważną rolę, taką która rzeczywiście nadaje temu wszystkiemu zupełnie innego wydźwięku. Należy tutaj zauważyć, że w ostateczności chodzi przede wszystkim o to, aby sięgać po sprawdzone rozwiązania, ponieważ tylko w ten sposób, można walczyć z dyskryminacją dzieci, która pojawia się nie tylko w szkołach, ale i w domu rodzinnym.

Nie wszyscy rodzice, potrafią w odpowiedni sposób, zaakceptować swoje dziecko. Jest to bardzo smutne podejście, ponieważ dzieci z braku akceptacji, bardzo często szukają tego wsparcia w takich miejscach, które są już skrajnie niebezpieczne. Mówimy tu przede wszystkim o zachodzącej patologii, która zdaje się dzisiaj nie mieć końca. Tak naprawdę w wielu przypadkach, problem leży w samej rodzinie, gdzie dziecko nie doświadcza właściwej akceptacji ze strony ojca lub matki.

Nie pogłębiajmy stanu psychicznego dziecka

To tylko sprawia, że stan niechęci u samego dziecka pogłębia się. Prowadzi to przede wszystkim do szukania swojego własnego miejsca. Bardzo często dzieci, cierpiące na brak akceptacji ze strony rodziców lub rówieśników, zwyczajnie schodzą na złą drogę. Tak naprawdę jest to już jeden z ostatnich etapów, pogrążania się, ponieważ dzieci rosną, ale nie zmienia się ich sposób zachowania i nie doświadczają różnicy między dobrem a złem. Przez takie a nie inne czynniki, wiele młodych ludzi, trafia do zakładu poprawczego, gdzie tak naprawdę procesy resocjalizacyjne, nie pozwalają na skuteczne działanie. To tylko jeszcze bardziej pogłębia problem, ponieważ młody człowiek, po wyjściu z takiego domu poprawczego, jest bardzo często jeszcze bardziej zdemoralizowany, niż wcześniej.

Surowe wychowanie a raczej jego brak

Jak wiadomo to wszystko prowadzi, do kolejnych problemów z prawem. Ostatecznie osoba ląduje w więzieniu i trzeba przyznać, że jest to bardzo niepokojąca wizja, która bardzo często ma miejsce.Niestety, jak sami możemy się przekonać życie pisze różne scenariusze i czasem brak akceptacji, może faktycznie sprowadzić małoletnią osobę na złą drogę. To właśnie rodzice muszą być świadomi ciążącej na nich odpowiedzialności. Tak więc jak sami widzimy, rodzice potrafią wiele rzeczy zepsuć, co jednocześnie przekłada się na takie, a nie inne życie dziecka. Dzisiaj trzeba być szczególnie uważnym, ponieważ dziecko wymaga miłości i pełnej akceptacji obojga rodziców.

Rodzicu pamiętaj

Należy zawsze mieć świadomość, że brak akceptacji prowadzi do niebezpiecznych zachowań i powinniśmy uchronić nasze dzieci, od takiego losu. Czasem naprawdę wystarczy odrobina więcej zainteresowania i to jest w stanie naprawdę wiele zmienić w życiu małoletniego dziecka. Tak więc nie bądźmy obojętni na nasze dzieci, one oczekują od nas dużo więcej, dlatego musimy sprostać tym oczekiwaniom. Rodzice zawsze dbają o własne dzieci, tylko wtedy można stworzyć dobrą i normalną rodzinę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij