Biurko dla dziecka – czym kierować się przy jego wyborze?

Dziecko rozpoczynające edukację szkolną potrzebuje odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni do nauki. Warto stworzyć ją w przemyślany sposób. Powinna być ona nie tylko funkcjonalna, ale i zachęcająca do nauki. Jej centralnym elementem jest oczywiście biurko dziecięce, wyboru którego należy dokonać z najwyższą starannością. Dlaczego to tak ważne? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Jakie biurko dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym?

Jedną z pierwszych myśli, jakie zaprzątają głowę rodziców dziecka, które rozpoczyna przygodę ze szkołą jest ta związana z właściwym dostosowaniem pokoju pociechy do nauki. Codzienne odrabianie lekcji powinno odbywać się w stałym miejscu. Rolę biurka dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym przez pierwsze 2-3 lata może pełnić wprawdzie stolik dostosowany do jego wzrostu. Nie zapominajmy jednak, że zakup biurka dla dziecka stanowi wyraźne zaakcentowanie nowego etapu w jego życiu.

Mebel ten będzie oczywiście służył nie tylko do nauki, ale także do wielu kreatywnych zabaw, a w późniejszym czasie z pewnością także do spędzania czasu przed komputerem. Na co zatem należy zwrócić uwagę kupując biurko dla dziecka rozpoczynającego naukę? Oczywiście w pierwszej kolejności  trzeba skupić się na dopasowaniujego wysokości do wzrostu dziecka. Dla pociechy w wieku 6-9 lat najlepiej dobrym rozwiązaniem są zawsze biurka dziecięce z możliwością regulacji wysokości. To wiele ułatwia, ponieważ nawet jeśli w przeciągu 2-3 lat dziecko sporo urośnie, nie będziemy zmuszeni do zakupu nowego mebla.

Kolejna istotna kwestia to trwałość i jakość materiałów, z jakich biurko dla dziewczynki lub biurko dla chłopca jest wykonane. W tej kwestii warto zrobić rozeznanie i zapoznać się ze specyfikacją mebla, który nas interesuje. Choć oczywiście na rynku dostępnych jest wiele modeli biurek dla dzieci oferowanych przez sklepy sieciowe, warto przyjrzeć się meblom polskich marek,  dla których priorytetem jest wysoka jakość wykonania, ale i niestandardowy design. Ciekawą ofertę znajdziesz na: https://www.pinio.com.pl

Biurko dla dziecka w wieku nastoletnim – jakie wybrać?

A co, jeśli nasze dziecko jest już w wieku nastoletnim i dotychczasowe biurko dziecięce okazuje się zbyt małe lub niewygodne? No cóż, w takiej sytuacji należy poszukać nie tylko mebla z większym blatem, ale i szufladami oraz szafkami. Umożliwi to podręczne przechowywanie i szybki dostęp do książek oraz zeszytów i ułatwi utrzymanie porządku. Aby zapewnić nastolatkowi maksymalny komfort siedzenia przy biurku, warto rozejrzeć się za takim, które ma przynajmniej 70 cm wysokości, 70 cm szerokości i minimum 120-140 cm długości.

Biurko dla dziecka – cena

Z pewnością wiele osób zastanawia się ile trzeba zapłacić za dobrej jakości biurko dziecięce. Odpowiedź jak to zwykle w przypadku zapytań o cenę brzmi: „to zależy”. Rozpiętość cen biurek dziecięcych jest bardzo duża i waha się w granicach od 400 do nawet 2500 zł. Wszystko zależy od materiałów z jakich zostało wykonane. Najwięcej zapłacimy za mebel z litego drewna. Jest on jednak niewątpliwie najtrwalszy i jego niezaprzeczalną zaletą jest możliwość poddawania go renowacji. Zdecydowanie tańsze będą oczywiście biurka dla dzieci wykonane z płyty MDF.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij