Pomoc przy karmieniu

Pomoc przy karmieniu

Coraz częściej laktator staje się jednym z podstawowych elementów wyposażenia wyprawki. I choć wiele mam przyznaje się do tego, że im się nie przydał, to dla szeregu innych kobiet staje się codziennym niezbędnikiem. Niewątpliwie w wielu sytuacjach może pomóc. Najczęściej po laktator sięgamy wtedy, gdy nie możemy naturalnie nakarmić dziecka, ale urządzenie sprawdza się także w regulowaniu laktacji. Dlatego właśnie jest doskonałym narzędziem do wspomagania karmienia piersią.

  1. Kiedy laktator jest niezbędny?
  2. Jak używać laktatora?
  3. Kobiece potrzeby

Kiedy laktator jest niezbędny?

Są panie, które codziennie korzystają z laktatora, inne robią to sporadycznie. Z pewnością urządzenie przyda się w sytuacji, gdy noworodek musi dłużej zostać w szpitalu, a matce zależy na tym, by podawać mu najlepszy pokarm oraz oczywiście by utrzymać laktację. To właśnie chęć karmienia maluszka pokarmem dostosowanym idealnie do jego wieku i możliwości jest kluczowa w każdym momencie rozwoju. Laktator przydaje się również w sytuacjach, gdy mama musi wyjechać na kilka dni. Odciągnięte wcześniej mleko zabezpieczy potrzeby dziecka, a sprzęt przyda się podczas wyjazdu nie tylko ze względu na sam pokarm, ale również zdrowie. Systematyczne odciąganie pozwala nie dopuścić do zastojów i stanów zapalnych, a tym samum zadbać o zdrowie.

Jak używać laktatora?

Najczęściej w szpitalach, ale także w domach coraz częściej pojawia się laktator elektryczny. To urządzenie, które zdecydowanie ułatwia i przyspiesza samo ściąganie pokarmu. Przy okazjonalnym stosowaniu w zupełności wystarczy ten ręczny. Specjaliści zalecają jednak, by korzystać z laktatora z rozwagą i nie po każdym karmieniu. Przede wszystkim taki zabieg tak jak posiłek maluszka stymuluje piersi do produkcji określonej ilości mleka. Jeśli będzie ona zbyt duża, może dojść do zastojów czy zapalenia. Najlepiej jest więc przyjąć taktykę, która pozwala opróżnić do końca pierś, jeżeli maluszek tego nie zrobił na przykład z powodu słabej techniki ssania. W ten sposób uda się utrzymać laktację na stałym zadowalającym poziomie.

Kobiece potrzeby

Laktator doskonale wspiera kobiety w dążeniu do tego, by w początkowym okresie rozwoju dziecka karmić je tylko piersią. Ten naturalny proces dostosowany jest do potrzeb dziecka i im są one większe, tym więcej mleka piersi produkują. Życie jednak jest nieprzewidywalne i może się zdarzyć, że będą okresy, kiedy nie można karmić dziecka naturalnie. Warto pamiętać, że dobry laktator nawet po kilku miesiącach pozwoli dobudować laktację. Wiele pań używa również urządzenia przed samym karmieniem. Pozwala to dziecku lepiej chwycić brodawkę. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij