Nowoczesne termoopakowanie na butelki

Temat karmienia małego dziecka w terenie często zaprząta głowę świeżo upieczonym rodzicom. Jeżeli dziecko jest karmione piersią, to najczęściej rozwiązanie jest proste – wystarczy znaleźć wygodne miejsce i nakarmić dziecko. W przypadku dziecka karmionego głównie z butelki sytuacja jest trochę bardziej problematyczne. 

Co ze sobą zabrać, żeby móc nakarmić dziecko w terenie?

Jeżeli wiemy, że nie zdążymy wrócić do domu przed kolejną porą karmienia, to musimy zabrać ze sobą rzeczy, które pozwolą nam na przygotowanie pokarmu dla malucha w trasie. Na liście niezbędnych rzeczy znajduje się butelka do karmienia, odpowiednia ilość mleka modyfikowanego oraz woda. Jeżeli będziemy mieć te rzeczy ze sobą, to będziemy w stanie przygotować dziecku mleko.

W przypadku małych dzieci ważne jest również to, żeby pokarm miał odpowiednią temperaturę. Jeśli wiemy, że podczas pobytu poza domem będziemy mieć dostęp do mikrofalówki czy czajnika, to nie ma z tym żadnego problemu. Trochę gorzej wygląda sytuacja, gdy takiego dostępu mieć nie będziemy.

W jaki sposób zapewnić odpowiednią temperaturę wody na mleko?

Zaleca się, żeby mleko dla dziecka miało temperaturę ok. 36 stopni. Jeżeli przygotujemy dziecku raz na jakiś czas mleko w temperaturze pokojowej, to również nie będzie zbyt dużym problemem.

Dzięki temu nie musimy zbytnio martwić się o temperaturę wody na mleko w miesiącach letnich. Nawet jeśli woda nie będzie miała idealnej temperatury, to będzie ona wystarczająca. 

Zapewnienie odpowiedniej temperatury jest dużo trudniejsze w miesiącach zimowych, kiedy na dworze jest po prostu zimno. Nawet jeśli zabierzemy ze sobą ciepłą wodę, to po jakimś czasie będzie ona zwyczajnie zimna. Tutaj z pomocą może przyjść specjalne termoopakowanie na butelki.

Termoopakowanie na butelki – co to jest?

Termoopakowanie na butelki to wygodny pojemnik, do którego można schować butelkę (lub butelki) z ciepłą wodą, która będzie nam później niezbędna do przygotowania mleka. Termoopakowanie wykonane jest z materiałów pozwalających na utrzymanie odpowiedniej temperatury wody przez kilka godzin. Dzięki temu bez problemu możemy wybrać się na dłuższy zimowy spacer.

Zalety

Główną zaletą termoopakowania jest właśnie to, że pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wody czy innego płynu umieszczonego w pojemniku włożonym do termoopakowania. Dzięki temu zawsze będziemy mieć pod ręką butelkę z ciepłą wodą, pozwalającą na przygotowanie mleka.

Termoopakowania dostępne są w różnych rozmiarach – możemy zakupić termoopakowanie na jedną butelkę, dwie, a nawet takie, które pozwala na pomieszczenie aż trzech butelek, co może być szczególnie przydatne podczas dłuższych wypraw. 

W większości przypadków termoopakowania można bez problemu wygodnie przypiąć do torby wózka lub do stelaża, co sprawia, że korzystanie z nich jest niezwykle wygodne. 

Podsumowanie

Termoopakowanie na butelki jest z pewnością niezbędnym przedmiotem dla osób, które planują długie spacery z małym dzieckiem w miesiącach zimowych. Ten niewielki pojemnik zapewnia spory komfort psychiczny, gdy wiemy, że w razie czego będziemy w stanie bez problemu przygotować jedzenie dla dziecka. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij