Nie rozpieszczajmy dziecka

Dzisiaj dzieci czują się naprawdę swobodnie. Rodzice na pewno starają się dzisiaj premiować zachowania dziecka w rozmaity sposób. Czasem wydaje się nawet, że są to zbyt przesadzone reakcje, a dziecko jest zwyczajnie rozpieszczane. Na pewno taki stan rzeczy nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli prowadzi to ostatecznie do tego, że zachowanie dziecka zmienia się.

Nie jest to nic dobrego, zwłaszcza gdy maluch zaczyna wykazywać bardzo złe nawyki i zachowanie. Można powiedzieć, że w tym przypadku, jest to nic innego, jak konkretne błędy rodzica, do których może dochodzić z różnego powodu. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy rozpieszczanie dziecka, doprowadzi do negatywnych konsekwencji.

Stanowcze podejście

Niestety z takim scenariuszem trzeba się zawsze liczyć i nie należy się dzisiaj bać tego, że odmówimy dziecku jakieś ulubionej zabawki czy innej rzeczy. Dziecko przede wszystkim musi mieć świadomość, że są pewne granice i nie wolno ich w żaden sposób przekraczać. Trzeba od razu z góry ustalić pewne zasady, po to aby, dziecko łatwiej się podporządkowało. Należy mieć świadomość tego, że jeśli postawimy dziecku warunki, to zacznie histeryzować. W żadnym wypadku nie powinniśmy reagować na podobne prowokacje, ponieważ w ten sposób dajemy dziecku jedynie do zrozumienia, że w ten sposób można nami manipulować. Nie powinniśmy więc dać się prowokować, tylko twardo trzymać się swojego zdania. Dziecko musi widzieć, że rodzic jest nieustępliwy i wszelakie próby wymuszenia decyzji, skończą się niepowodzeniem. To właśnie w ten sposób można doprowadzić do sytuacji w której dziecko jest wychowywane we właściwy sposób. Na pewno wszystko może mieć znaczenie, dlatego warto analizować każdy szczegół, ponieważ w ten sposób lepiej poznajemy nasze dziecko.

To my ustalamy warunki

Doświadczony rodzic z pewnością wie, jak powinien reagować w takich sytuacjach, ale mniej doświadczona osoba, może ulec presji dziecka. Rodzic także musi nauczyć się postępować we właściwy sposób, aby nie prowokować podobnych sytuacji. To bardzo ważne zwłaszcza z punktu dobrego wychowania. Musimy dziecko pokazać pewne wartości, których nie należy w żaden sposób wystawiać na próbę. Rodzic ma zawsze rację i dlatego dziecko musi w pełni zrozumieć, że to właśnie rodzice wyznaczają zasady, jeśli ukształtuje się to w wychowaniu dziecka, co z pewnością nie będzie ono grymasić, za każdym razem, gdy mu czegoś nie kupimy. Uczmy dziecka dobrego wychowania, to nic nie kosztuje, ale jednocześnie pokazujemy, że można żyć we właściwy sposób.

Nowe rozdanie

Na pewno młoda mama czy tato, mogą się w ten sposób wiele nauczyć. Nie wolno spełniać każdej zachcianki dziecka, to bardzo złe i nie sprawdza się w późniejszym życiu. Musimy mieć świadomość, że trzeba uważać i rozsądnie dobierać słowa.Na pewno dziecko z czasem przyzwyczai się do takiej dyscypliny, tym bardziej wyjdzie to dziecku na dobre. To właśnie dlatego powinniśmy dzisiaj premiować takie zasady, ponieważ są one bardzo uniwersalne. Jeśli dobrze przeanalizujemy sytuację, to na pewno wyjdziemy na tym wszystkim bardzo dobrze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij