Idealny fotel dla dziecka – czym się kierować przy wyborze?

Jak wybrać idealny fotel dla dziecka? Generalnie pierwsze pytanie brzmi tutaj – jaki fotel? Bardzo wiele mebli bowiem określamy jako fotel dla dziecka. Może to być fotel dla dziecka hamakowy, samochodowy, do biurka, do czytania, do odpoczynku. Jak wybrać każdy z tych rodzajów foteli dla dzieci?

Fotel dla dziecka hamakowy

Zacznijmy od dość nietypowego fotelika dla dzieci, jednak zdobywającego coraz większą popularność w krajach zachodnich. Czym się charakteryzują takie nowoczesne fotele dla dzieci? Otóż mogą przybrać one różną postać. Najczęściej wyglądem przypominają nieco kosz albo namiot zawieszony niczym lampa na suficie, jednak znajdujące się tuż nad ziemią. Czasem takie fotele dla dzieci wyglądem przypominają bardziej klasyczne hamaki. Niezależnie jednak od formy ich funkcja jest jedna. Łagodne kołysanie ma na celu pobudzenie układu przywspółczulnego, czyli umożliwienie dziecku aktywnego wypoczynku. Takie nowoczesne fotele dla dzieci hamakowe świetnie się sprawdzają do popołudniowego czytania książki czy powtarzania wiadomości z podręcznika.

Fotel dla dziecka do biurka

Jak zaś należy wybierać fotele dla dzieci do nauki, do biurka? Oczywiście muszą one mieć kółka. Ponadto zdecydowanie lepiej jest inwestować w fotele dla dzieci z regulowaną wysokością. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła dłużej cieszyć się jednym fotelem, a my nie jesteśmy narażeni na zbędne wydatki. Ponadto naprawdę nie warto szukać najtańszego modelu. Pamiętajmy, że fotel dla dziecka to mebel, przy którym nasza pociecha spędza w zasadzie co najmniej dwie godziny dziennie. Jeśli będzie siedziała przy nim wykrzywiona, zgarbiona to bardzo szybko odbije się to negatywnie na układzie kostno – stawowym. Ponadto jeśli dziecku będzie niewygodnie na danym fotelu dla dziecka, to na pewno nie będzie ono chętnie odrabiało lekcji. Warto jeszcze wspomnieć, że fotele dla dzieci powinno się kupować razem z dziećmi. Tylko wtedy możemy zauważyć, czy na pewno dziecko dobrze siedzi, tj. ma stopy na podłodze, kolana pod kątem lekko rozwartym, plecy proste. Ponadto jak sama nazwa wskazuje fotele dla dzieci są dla dzieci – to im powinny się one podobać.

Fotele dla dzieci do samochodu

Jak zaś trzeba wybrać nowoczesne fotele dla dzieci samochodowe? Tu przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wiek i rozmiar dziecka. Małe dzieci jeżdżą w fotelikach w pozycji zbliżonej do leżącej, tyłem do kierunku jazdy. Starsze zaś siedzą. Ma to naprawdę ogromne znaczenie, ponieważ wszystkie środki bezpieczeństwa dostosowane są do konkretnych dzieci – jeśli źle dobierzemy fotelik, nasza pociecha nie będzie bezpieczna. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę? Oczywiście ważne jest to, czy materiał takiego fotelika da się łatwo wyczyścić, czy materiał jest oddychający. Ponadto swoje znacznie ma także barwa danego fotelika dla dziecka. Nie może ona być zbyt żywa, ponieważ trudno nam wówczas będzie uspokoić naszą pociechę podczas jazdy.

Nowoczesne fotele dla dzieci do czytania

Warto także pomyśleć nad zakupem dla dziecka fotelika do odpoczynku, czytania, rysowania. W ten sposób stworzymy naszej pociesze optymalne warunki rozwoju. Ładny, przytulny fotel dla dziecka, półeczka z ulubionymi książkami i dywanik będą stanowiły ukochany kącik naszej pociechy. Tylko jakie to mogą być fotele dla dzieci? Tu pomysłów jest naprawdę wiele. Standardowo mogą to być fotele dla dzieci wyglądające po prostu jak mniejsze fotele dla dorosłych. Będą one wykonane w różnych stylach i na pewno każdemu dziecku się coś spodoba. Warto jeszcze zauważyć, że dzisiaj na rynku znajdziemy także przeróżne nowoczesne fotele dla dzieci. Mogą one przybierać naprawdę bardzo ciekawe formy od dmuchanych foteli, wodnych, przez różne pufy aż do kształtów różnych zwierzątek. Takie fotele dla dzieci na pewno będą stanowiły świetny prezent dla naszej pociechy! Warto zatem się nad tym zastanowić.

Podsumowując warto tylko dodać, że naprawdę dobrym pomysłem jest zabranie dziecka na wspólny zakup. W końcu ten fotelik ma się przede wszystkim jemu podobać – to nasza pociecha będzie w nim się uczyła, czytała, rozmawiała z przyjaciółmi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij